Technologia uzależniła nas od siebie do tego stopnia, że obecnie nie potrafimy wyobrazić sobie dnia bez możliwości skorzystania ze swojego smartfona czy komputera. Nic dziwnego, w końcu urządzenia te oraz aplikacje, z których poprzez nie korzystamy, skonstruowane są tak, aby przyciągnąć nas do siebie a następnie pochłonąć jak najwięcej naszego czasu. Social media, blogi, portale plotkarskie- to tylko jedne z wielu miejsc, którym poświęcamy znaczną część dnia. Warto zastanowić się, czy nadmierny wpływ nowoczesnej technologii, nie jest dla nas szkodliwy? W końcu wszystko jest dla ludzi, tylko z umiarem.

Ciągłe podziwianie ,,idealnego” życia blogerów i influencerów oraz porównywanie się do nich może być nie tylko silnie dołujące, ale także prowadzić do problemów z własną samooceną i akceptacją siebie. Wielu nie zdaje sobie bowiem sprawy, z tego, że nie wszystko bywa tak doskonałe, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. To, że media kreują taki, a nie inny wizerunek gwiazd, nie oznacza, że nie zdarza im się czasem wyjść z domu nieogarniętym, zjeść coś niezdrowego (o zgrozo!), czy pokłócić się z rodziną.

Może więc zamiast ciągle złościć się, że nie mamy idealnej, instagramowej kuchni, z lodówką wypełnioną pudełkami od znanej firmy cateringowej, ani nie latamy co kilka miesięcy na egzotyczne wakacje, gdzie widoki są niczym z najlepszego hollywoodzkiego filmu romantycznego, warto docenić to co mamy wokół siebie. Dobrze jest czasem wyłączyć internet i pobyć z ludźmi w rzeczywistym świecie, poświęcić trochę czasu bliskim, których prawdopodobnie zaniedbujemy.

Poobcować z naturą, wyjść na spacer do lasu, nacieszyć oczy zielenią, zasłuchać się w śpiewie ptaków, zachwycić pięknem i potęgą przyrody. Dostrzec w końcu to, że nasze życie jest równie piękne, co życie ludzi po drugiej stronie ekranu, po prostu wystarczy spojrzeć na nie z odpowiedniej strony, zacząć dostrzegać jego zalety, nie tylko same wady. Dostrzeganie prawdziwej wartości tego co posiadamy i jacy jesteśmy jest niesamowicie istotne, szczególnie w tych czasach, gdy wszyscy dookoła próbują narzucać nam, jak powinno wyglądać nasze życie.

A tymczasem jedyne o czym powinniśmy pamiętać, to aby być dobrym dla siebie i innych, zwłaszcza tych, którzy są tuż obok :).