Duże tempo życia, mała ilość czasu wolnego, stres, codzienne problemy sprawia, że nasze ciało i umysł potrzebują odzyskać siły, potrzebują regeneracji. Nie chodzi o długi urlop, wyjazdy, dzień w Spa, ale małe rzeczy , które możemy zrobić codziennie, aby zregenerować siły i nie przeciążyć swojego organizmu.

Nasz organizm najlepiej odpoczywa wtedy, gdy robimy coś co sprawia nam przyjemność, realizujemy się w czymś, rozwijamy swoje hobby czy zainteresowania. Dla każdego osobistą chwilą przyjemności może być coś innego uprawianie sportu, przekopywania ogródka, czytanie książek, malowanie czy wyszukiwanie ciekawostek z interesującej nas dziedziny.
Jest jednak kilka drobnostek, które warto robić dla regeneracji fizycznej i psychicznej niezależenie od naszych zainteresowań.

Do jednych z ważniejszych elementów wspomagających nasze dobre samopoczucie jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Nasz organizm w ok 60 %składa się z wody, dlatego szybko dostrzeżemy jej brak. Ból głowy, apatia, senność, rozdrażnienie może zupełnie zniknąć jeśli tylko regularnie będziemy dostarczać naszemu organizmowi wodę.
Kolejnym ważnym elementem pozwalając utrzymywać nasze ciało i psychikę w dobrej kondycji jest codzienna porcja ruchu. Wystarczy codzienny spacer, najlepiej w otoczeniu przyrody po kilku dniach poczujemy różnicę.

Jeśli czujemy się bez sił po ciężkim dniu lub gdy akurat w naszym życiu nagromadziło się wile problemów. Warto wziąć kąpiel. Kto co lubi, prysznic pozwalający spłynąć napięciu, czy aromatyczna kąpiel w pełnej zapachów pianie.
Czasem aby zregenerować się wystarczy najprostszy sposób czyli sen. Niektórym wystarczy parominutowa drzemka, by poczuć się lepiej, inni potrzebują porządnie się wyspać, by obudzić się jak nowym.

Co jeszcze może nam pomóc w odzyskaniu sił? Warto szukać najlepszego sposobu dla siebie. Czasem potrafi nas zregenerować odcięcie się od mediów społecznościowy i pobycie trochę offline, włączenie ulubionej muzyki i pośpiewanie z wykonawcą, powygłupianie się z dziećmi, poczytanie książki, masaż, przygotowanie sobie czego pysznego do jedzenie, pogranie w ulubioną grę, czy zrobienie spontanicznego spotkania z przyjaciółmi przy których niczego nie musimy udawać i możemy śmiać się z wszystkiego.