Tomasz Stankiewicz

Trener

Początek pasji

Tomasz odkąd pamięta, słysząc muzykę, nie potrafił spokojnie ustać w miejscu. Swoje pierwsze kroki na parkiecie postawił gdy miał zaledwie 9 lat. Taniec błyskawicznie stał się jego największą życiową pasją. Do dziś Tomasz powtarza, że dzięki tacie osiągnął swoje największe sukcesy. Tato Tomka jako pierwszy zauważył wyjątkowy talent, naturalne predyspozycje, a przed wszystkim zaangażowanie młodego tancerza i wspierał go od samego początku. Prawdziwe szlifowanie talentu rozpoczęło się dopiero w Szkole Tańca „Skowrońscy”. W tym czasie w latach 1998-99r. pojawiły się pierwsze starty na turniejach tańca towarzyskiego.

W pogoni za marzeniem

We wrześniu 2009 roku Tomasz podjął kluczową decyzję i przeniósł się do Wrocławia gdzie podjął naukę w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy o specjalności tanecznej. Również stał się uczniem w Szkole Tańca IGLICA gdzie pod okiem profesjonalistów kształtuje swoje zdolności taneczne do obecnej chwili. Razem z Joanną Bednarską, studentką Politechniki Wrocławskiej, stworzyli parę, która ma na swoim koncie wiele sukcesów jednym z nich jest wywalczenie finału na Ogólnopolskim Turnieju Tańca im. Mariana Wieczystego gdzie startowały 73 pary.

Życie jak taniec

W odróżnieniu od wielu tancerzy, Tomasza interesuje nie tylko taniec. Tańczenie dla niego było od zawsze wspaniałym doświadczeniem, w którym ciało musi współgrać ze swoim umysłem. Właśnie z tego powodu, kiedy rozwój taneczny i starty na turniejach tańca zaczęły nabierać tempa, zdecydował się jednocześnie rozwijać się jako instruktor pilatesu gdzie poprzez ćwiczenia pomógł ponad 100 osobom w poprawie stylu życia. Wyjątkowe podejście Tomasza do tańca, pozwoliło mu nie tylko zdobyć uznanie jego uczniów, ale również rozwinąć się w wyjątkowy sposób zarówno fizycznie jak i mentalnie. Udzielając lekcji zawsze pokazuje taniec w sposób, który inspiruje, pozwala nawiązywać głębsze relacje i lepiej komunikować się z otoczeniem.

Każdy ma swój własny styl

Taniec, którego uczy Tomasz ma sprawiać dla ucznia przyjemność. Powinien być również niezwykłym doświadczeniem, wywołującym najgłębsze emocje. Łącząc indywidualne podejście z precyzją, prostą i nowoczesną chorografią, zaangażowaniem i czystą zabawą zachęca wszystkich których uczy, by odnaleźli swój indywidualny styl tańca.

TANIEC TOWARZYSKI, TANIEC ŚLUBNY, JOGA, PILATES