BALET

Balet dla dzieci to coś więcej niż taniec; prawdziwe widowisko z muzyką w tle i monumentalną choreografią! Przez wieki baletowe występy zachwycały na dworach całej Europy. Wpisana w tę sztukę smukłość, delikatność, płynność i precyzja ruchu karzą myśleć, że to zajęcie dla elity. A jednak baletem zachwycił się nawet nieokrzesany filmowy Billy Elliot. Teraz każdy niezależnie od wieku może doskonalić postawę przy drążku, wspinać się na palce wykonywać piruety.

Balet dla dzieci – zajęcia które rozbudzają miłość do tańca

Zajęcia baletowe to doskonała okazja do rozwoju fizycznego jak i artystycznego dziecka. Uczą dyscypliny i wytrwałości, pomagają w nauce świadomości swojego ciała, rozwijają wrażliwość i pobudzają wyobraźnię.

Na zajęciach, poprzez naukę połączoną z dobrą zabawą, postaramy się przyswoić wiedzę na temat tańca klasycznego. Nauczymy się podstawowych zasad tańca – dowiemy się jak wyglądają baletowe pozycje, jak utrzymać odpowiednią postawę ciała i jak poruszać się z gracją. Będziemy też próbować słuchać muzyki i rozwijając naszą kreatywność, nauczymy się jak do niej improwizować i jak ruchami odtworzyć to co w nas siedzi. Na zajęciach nie zabraknie również współpracy w grupie, gdzie nauczymy się odpowiedzialności, przełamiemy nieśmiałość, a przede wszystkim będziemy się dobrze bawić.